DOOM (2016)

DOOM

Datum vydání: 2016

Vývojář: id Software

Vydavatel: Bethesda Softworks

Platformy: PC, Xbox One, PlayStation 4

Systémové požadavky PC

Doom (původně znám jako Doom 4, hráčskou komunitou často kvůli matoucímu názvu přezdívaný Doom 2016) je již čtvrtým dílem legendární série Doom. Tato reinkarnace se na rozdíl od svého temnějšího a hratelností pomalejšího předchůdce hodlá vrátit ke kořenům rychlé a brutální hratelnosti se zástupy nepřátel.

Vývojáři z id Software onen návrat ke kořenům vzali pěkně od základu. To se týká nejen hratelnosti, která mimo jiné zahrnuje brutální zakončovací pohyby, ale i změny ve vzhledu a designu nepřátel. V plné kráse se vrátí oblíbená dvouhlavňová/super brokovnice, motorová pila, jež na jeden zásah udělá z většiny pekelníků dva malé a nehybné, dále pochopitelně nesmí chybět „kurevsky velký kanon“ BFG 9000. Též se navrátí staří známí nepřátelé a to včetně pekelného barona „Baron of Hell“, jenž ve třetím díle chyběl.

Doom není stereotypem dnešních moderních kolegů v žánru. Proto se zde nenachází mechaniky, jako krycí systém nebo regenerace zdraví. Lékárničky a munice jsou roztroušeny po mapě nebo vypadávají z padlých nepřátel. Multiplayer obsahuje celkem čtyři mody: Deathmatch, Domination, Freeze tag, Clan Arena. . Hráči budou mít též možnost výroby vlastních map a modů díky aplikaci zvané „Doom SnapMap“.

Doom pohání šestá verze technologie id Tech, která byla příznačně nazvána vývojáři jako „id Tech 666“, ten je ve vývoji od července roku 2011.

Ke hře vznikla tři DLC zaměřující se čistě na multiplayer pod názvy Unto The Evil, Hell Followed a Bloodfall.